O NÁS

NÁŠ CIEĽ

Cieľom občianského združenia CYKLO HE je zoficiálnenie trás v rekreačnej oblasti Hubková pri Humennom a vytvorenie športového klubu Humenné. Cieľom občianskeho združenia je taktiež vytváranie nových cyklotrás, značenie náučných chodníkov a rozvoj cestovného ruchu a turistiky nielen na regionálnej, ale aj na celoštátnej úrovni.

ČLENOVIA KLUBU

MICHAL DANKO

Som outdoor nadšencom, ktorému najviac k srdcu prirástla cyklistika. Písal sa rok 2013 kedy som nadšenie k tomuto športu, spolu s partiou ľudí mne podobných, pretavil do rôznych cyklistických a bežeckých pretekov. Hrdý člen Laboreckej MTB, ktorý nechýba na väčšine pretekoch a outdoor akciách či už v regióne, alebo aj mimo rodný kraj.


JÁN DLUGOŠ

Šťastie znamená robiť to, čo nás robí šťastnými.


DANO KARANDYŠOVSKÝ

Tak toto som ja. Aktívny športovec už od malička v neustálom pohybe. V mladosti mi učarovali dve slová – Ping pong, ktorý som hrával 15 rokov. Po 40tke som tieto dve slová vymenil za dve kolesá a svoj voľný čas som strávil v sedle bicykla. Svoje hobby som sa rozhodol využiť aj na pomoc pri vytvorení tohto cykloklubu.


KLAUDIUS DANICS

Keď akurát nie som v práci v realitke, alebo nefandím nášmu tourminátorovi Peťovi Saganovi na TdF, tak sa rád preháňam na bajku s dobrými kamarátmi po okolitých lesoch. V rámci toho sa snažíme udržiavať naše hlavy čisté a traily zjazdné. Popri cyklistike teda spolu trasy čistíme, značkujeme, popr. plánujeme nové.

PS: Na fotke som vľavo.

MICHAL MIKITKA

Na bicykli som začal jazdiť skôr ako som začal chodiť. Tento šport mi dal do života skvelých ľudí, objavovanie krásnych miest, neobyčajné zážitky a donútil ma naučiť servisu „bicigľov“. Mojou veľkou vášňou je bikepacking, vďaka ktorému som natrafil na rôzne zaujímavé cyklotrasy. Vtedy som sa začal zaujímať o to, kto ich vytvára, prečo a ako vznikajú. Po čase som sa rozhodol prispieť k rozvoju a obnove cyklotrás na Slovensku a stal som sa značkárom cyklotrás SCK. Preto teraz vo voľnom čase maľujem v lese po stromoch Céčka a zakopávam popri ceste stĺpiky do zeme.


IGOR ŠTEFAN

Na mne toho veľa zaujímavého nie je, preto Vám opíšem môjho verného spoločníka Punťa (na obrázku vpredu). Punťo je jedenásť ročný sibírsky husky, ktorý miluje aktivity typické pre jeho druh. V jeho mladých rokoch to bol napríklad taký skjöring (bežec na lyžiach + pes), v ktorom sme vďaka jeho ťahu vyhrali titul majstra sveta a Európy. Zlaté medaily zavesili na krk síce mne, ale topom sveta i Európy je aj tak Puňťo.